Контактирајте нѐ, ние сме тука за Вас

Hotel Tim's Facade

(FAQ)

Најчесто поставувани прашања

Букет, шише вино, чоколади, свежо овошје ...Овие се неколку дополнителни работи кои можат да го направат вашиот престој посебен. Слободно контактирајте не за да се договориме за деталите.

Yes, you may choose our Junior Suite for up to four persons. Extra daily fee is 10,00 Euros per person. Please contact us to arrange all details.

Не, пушењето е забрането во целиот хотел. Сите соби се опремени со детектори за чад. Пушењето е дозволено само во отворениот ресторански простор. 

Можете да најдете многу интересни книги или да позајмите точаци бесплатно ( базирано на достапност ). Ве молиме контактирајте не за повеќе информации.

Хотелот се наоѓа во зона каде има јавно паркирање. Доколку сакате да резервирате место, ве молиме да не контактирате однапред.

Хотел Тимс се наоѓа во центарот на градот, поточно во Дебар Маало. Од аеродромот во Скопје потребни се околу 20 минути за да се стигне до хотелот.

Yes, we provide a shuttle service with a prior reservation. The cost for the service is 25,00 Euros one way for up to three persons.

Breakfast – unless included in the room rate – is 10,00 Euros per person. 

Да, можеме да ви обезбедиме бебешко креветче за деца до 3 години, бесплатно.

Да, сите информации за резервацијата ќе ги добиете на вашиот емаил.

Можете да ја откажете резервацијата директно на нашиот сајт или да не контактирате.

Времето на пријава е во 14.00 часот, а за одјава е 12.00 часот.

Најдобрите цени можат да бидат пронајдени на нашиот сајт.

Ги прифаќаме VISA, MasterCard, Diners Club, American Express, Maestro

Да, слободно контактирајте не за повеќе детали каде да го оставите вашиот багаж.

Достапен е сервис во соба. Јавете се на рецепција за нарачка.

Hotel Tim’s is located in the center of a restaurant area. Many restaurants and bars are located within 5 min walk. We may also order you food and you can use Tim`s restaurant to have you lunch/dinner or snack.

Да и можете сами да ја контролирате.

Сите соби имаат свои приватни тоалети со туш кабини и работни маси. Достапни се 43’’ LED паметни телевизори. Енергетски ефикасен систем за климатизација со можност за самостојно контролирање се вклучени во секоја соба како и минибар за освежување.